АПОКАЛІПСИС В НАШИХ ДУШАХ - Форум
Вітаю Вас Гість | RSS Четвер, 23.02.2017, 11:52 Головна | Реєстрація | Вхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Проблеми виховання » Форум для класних керівників і тих, кому не байдужі проблеми виховання » АПОКАЛІПСИС В НАШИХ ДУШАХ (Роздуми директора школи над проблемами виховання)
АПОКАЛІПСИС В НАШИХ ДУШАХ
kristinaДата: Четвер, 17.03.2011, 15:07 | Повідомлення # 1
Генерал-майор
Група: Администраторы
Повідомлень: 344
Репутація: 100
Статус: Offline
Якщо хочеш, щоб тебе любили, сам перший того полюби
Г. Сковорода

Нам випало жити в непрості часи - на зламі століть і тисячоліття. Поколінням, які не бачили жахів війни, розрух, репресій, голоду доводиться спостерігати жахи природних катаклізмів: землетруси, повені, посухи; бачити, як гинуть люди в авіакатастрофах, на дорогах, під водою, а ще нам доводиться спостерігати повне знищення людських моральних цінностей, які формувалися століттями, падіння людських душ, наркоманію і алкоголізм небачених масштабів.

Питання духовності і моралі - вічне питання. Я хочу зупинитися сьогодні на основних постулатах моралі, бо без неї ми втрачаємо людську подобу і перетворюємося на монстрів, які в житті лише прагнуть наживи, грошей, стають залежними від алкоголю, наркотиків, озлобляються, ненавидять, заздрять, вбивають за гріш. Найпоширенішими жертвами падіння моралі стають якраз діти, які виховуються в неблагополучних сім'ях, молоді люди, які залишають батьківську домівку, вирушаючи в далекі життєві дороги або ж , закінчивши школу, не знаходять собі пристанища в житті. Найперша біда підростаючого покоління в тому, що батьки не займаються вихованням дітей, не навчають їх і, найголовніше, не подають особистого позитивного прикладу. Адже мудрість гласить: діти роблять не те, чого їх навчають словесно, а повторяють те, що роблять старші: їхні батьки, вчителі. Старші п'ють, палять, пліткують, ненавидять, заздрять, діти всмоктують це все в себе, не усвідомлюючи, повторюють їх помилки. Давайте проаналізуємо народжуваність в селі. Чого правду таїти, в переважній більшості стимулом до народження дитини є тільки матеріальна вигода. Народила молода мати Т. дитинку, отримала першу допомогу на неї - і пішла пить, гулять вся родина. А про дитинку забуто надовго. І "карабкається" воно по життю, як може. Прийде час, виросте дівчинка і почне повторяти помилки своєї горе - матері.

Часто - густо батьки перекладають свої обов'язки виховання дитини на вихователя дитсадка, потім на вчителя. Так легше і вигідніше - знайти винуватця власної байдужості.

Дітям сьогодні не вистачає одного вітаміну - вітаміну любові. Чи задумувалися ви над тим, чому діти в школі так кричать? А це тому, що вони хочуть бути почутими, вони благають звернути на них увагу. Вчитель відчитав урок і вирішує свої власні проблеми, батько напився, мати більше уваги приділяє корові, бо та дає молоко і приносить в сім'ю гроші, і нікому не потрібна та маленька душа, яка потребує уваги, любові, поради. Але вакууму не буває. Поряд з'являється одноліток чи старшокласник з пакетиком маріхуани, з пляшкою пива і дитина стає залежною від нього. Але за подачку треба платити. Починається з вимагань, далі - кражі, вбивства, і кінець - кінцем - розплата.

Читаючи сучасну методичну і педагогічну літературу, статті, бачиш різні схеми, діаграми навчання та виховання і думаєш, чи знайдеться така схема, яка б вмістила в себе дитячу душу? Та немає її і не може бути. Бо кожна душа - це індивідуальний інформаційний центр Всесвіту, він неповторний, він закритий для інших. Вчителю, тобі належить відкривати таїну дитячої душі своєю любов'ю, тобі потрібно поєднати мудрість життя з романтикою юних. Тільки тоді буде повна гармонія. Шановні колеги, батьки! У Священній книзі сказано, що перевага мудрості над глупотою, така ж як перевага світла над темрявою. То ж творіть своєю мудрістю світло для наших дітей.

Л.О.Петлюшенко, директор Білоусівського НВК

Поради вчителю, класному керівникові

1. Сприймай дитину такою, якою вона є, а не такою, якою хочеш ти її бачити. То ж і роботу будуй за цим принципом.
2. Не роби беззаконня по відношенню до інших людей, бо все воно вернеться до тебе, не копай яму, бо впадеш в неї сам.
3. Дитина робить не те, що ти йому кажеш, а повторює те, що ти робиш.
4. Зроби дитину своїм другом. А, хто хоче мати друзів, той і сам повинен бути дружелюбним.
5. Людина отримає за справи свої, бо на шляху до правди—життя, тому хай на цьому шляху буде якнайменше помилок Все в нашому з вами житті вимірюється часом. Бо поняття ЧАС - це глибоко філософське поняття, перш за все тому, що всьому свій час : час розкидати каміння , що роблять юні, і час збирати його, так як це роблять це їх батьки.

По друге, час - це найкращий лікар, бо найглибші душевні рани можна вилікувати лише часом

По-третє, тільки час навчить жити, бо пройде не один рік, буде набита не одна гуля, допоки людина знайде, або ж і не знайде, в житті свою правильну стежку і зрозуміє, що вона вірна.

 
Форум » Проблеми виховання » Форум для класних керівників і тих, кому не байдужі проблеми виховання » АПОКАЛІПСИС В НАШИХ ДУШАХ (Роздуми директора школи над проблемами виховання)
Сторінка 1 з 11
Пошук: