"Спеціаліст вищої категорії" чи "спеціаліст"? - Форум
Вітаю Вас Гість | RSS Субота, 21.01.2017, 15:14 Головна | Реєстрація | Вхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Атестація педагогічних працівників » Атестація: запитання і відповіді » "Спеціаліст вищої категорії" чи "спеціаліст"?
"Спеціаліст вищої категорії" чи "спеціаліст"?
kristinaДата: Четвер, 09.02.2012, 00:46 | Повідомлення # 1
Генерал-майор
Група: Администраторы
Повідомлень: 344
Репутація: 100
Статус: Offline
Працівник за результатами останньої атестації підтвердив кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії». У листопаді 2010 року звільнився з роботи у зв’язку з виходом на пенсію. Проте через 3 дні працівник повернувся працювати на ту ж посаду у тому ж навчальному закладі. Після повернення на роботу працівника повідомили, що він втратив кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та повінен у 2012/2013 навчальному році атестуватися, а за результатами атестації буде встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст».

Чи правомірне таке рішення?
 
kristinaДата: Четвер, 09.02.2012, 00:51 | Повідомлення # 2
Генерал-майор
Група: Администраторы
Повідомлень: 344
Репутація: 100
Статус: Offline
МОНмолодьспорту відповідає:

Повідомляємо, що Типове положення про атестацію педагогічних працівників (далі – Типове положення) набрало чинності 30 грудня 2010 року і його норми можуть застосовуватися лише до тих працівників, яких прийнято на роботу після набрання ним чинності, а також які атестуватимуться після 30 грудня 2010 року.

Враховуючи, що працівник після короткотривалої перерви повернувся на роботу до набрання чинності нового Типового положення, порядок збереження за працівником кваліфікаційної категорії має вирішуватися за нормами, встановленими Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 20 серпня 1993 року (зі змінами) № 310. Зокрема, пунктом 3.2 цього Типового положення було встановлено, що кваліфікаційні категорії втрачають чинність, якщо вони не підтверджені атестаційною комісією протягом п’яти років з дня їх встановлення, тобто є чинними протягом п’яти років після їх присвоєння (підтвердження).

Та обставина, що парцівник звільнився з роботи, а через три дні повернувся до педагогічної діяльності, не перериває перебігу строку дії кваліфікаційної категорії, тобто чергова атестація відбудеться у 2014/2015 навчальному році. До цього часу за працівником має зберігатися кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», яка була підтверджена атестаційною комісією у 2010 році.

Чинним Типовим положенням не встановлено жодної норми, яка б давала підстави для встановлення працівнику кваліфікаційної категорії «спеціаліст» після відновлення роботи на педагогічній посаді.

Не відповідають вимогам Типового положення твердження про неможливість присвоєння (підтвердження) працівнику кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» у зв’язку з відсутністю відповідної освіти.

Пунктом 4.10 Типового положення визначено, що педагогічні працівники з повною вищою педагогічною освітою, які до набрання чинності Законом “Про загальну середню освіту” (далі - Закон) працювали й продовжують працювати у навчальних закладах не за фахом, атестуються на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій та педагогічних звань як такі, що мають відповідну освіту. Ця норма базується на правилах, встановлених статтею 48 Закону.
 
Форум » Атестація педагогічних працівників » Атестація: запитання і відповіді » "Спеціаліст вищої категорії" чи "спеціаліст"?
Сторінка 1 з 11
Пошук: