Щодо збереження кваліфікаційної категорії - Форум
Вітаю Вас Гість | RSS Вівторок, 24.01.2017, 03:05 Головна | Реєстрація | Вхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Атестація педагогічних працівників » Атестація: запитання і відповіді » Щодо збереження кваліфікаційної категорії
Щодо збереження кваліфікаційної категорії
kristinaДата: Середа, 08.02.2012, 16:42 | Повідомлення # 1
Генерал-майор
Група: Администраторы
Повідомлень: 344
Репутація: 100
Статус: Offline
Працівник після закінчення педагогічного училища займав посаду вчителя початкових класів. У 2007 році працівник закінчила університет за спеціальністю початкове навчання, але була переведена на посаду вчителя математики і атестувалася на кваліфікаційну категорію «спеціаліст». У 2010 році отримала другу повну вищу освіту за спеціальністю математика і у цьому ж році за результатами атестації на посаді вчителя математики було присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії». У 2011-2012 н.р. парцівника перевели на посаду вчителя початкових класів, але оплату праці здійснюють як спеціалісту за 9 тарифним розрядом. Курси підвищення кваліфікації на посаді вчителя працівник початкових класів пройшла. Стаж на посаді вчителя початкових класів – 9 років, на посаді вчителя математики – 6 років.

Чи повинні були зберегти кваліфікаційну категорію "спеціаліст другої категорії" за працівником при переведенні його на посаду вчителя початкових класів?
 
kristinaДата: Середа, 08.02.2012, 16:44 | Повідомлення # 2
Генерал-майор
Група: Администраторы
Повідомлень: 344
Репутація: 100
Статус: Offline
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України відповідає:

Відповідно до пункту 3.22 Типового положення, за педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного навчального закладу до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому самому закладі, зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання до наступної атестації.

Пункт 3.22 введено до Типового положення з метою соціального захисту педагогічних працівників, які тривалий час працювали на педагогічних посадах, досягли високого рівня професіоналізму та перейшли працювати на інші педагогічні посади. Позбавлення працівника кваліфікаційної категорії, яку він досягнув протягом багатьох років роботи на педагогічних посадах, і встановлення йому найнижчої кваліфікаційної категорії «спеціаліст» суперечить загальновизнаним нормам трудового законодавства.

За таких підстав, при переході з посади вчителя математики на посаду вчителя початкових класів, відповідно до пункту 3.22 Типового положення, до наступної атестації за працівником необхідно було зберегти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії», яка була присвоєна на посаді вчителя математики.
 
Форум » Атестація педагогічних працівників » Атестація: запитання і відповіді » Щодо збереження кваліфікаційної категорії
Сторінка 1 з 11
Пошук: