Візування кадрових наказів - Форум
Вітаю Вас Гість | RSS Вівторок, 24.01.2017, 03:01 Головна | Реєстрація | Вхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Кадрове діловодство » Накази з особового складу » Візування кадрових наказів
Візування кадрових наказів
kristinaДата: П`ятниця, 13.01.2012, 20:09 | Повідомлення # 1
Генерал-майор
Група: Администраторы
Повідомлень: 344
Репутація: 100
Статус: Offline
В фахових журналах зустрічається інформація про те, що наказах з особового складу (кадрових наказах), що стосуються призначення, звільнення працівників повинен ставити візу головний бухгалтер, оскільки при звільненні, наприклад, працівнику виплачується компенсація за невикористані дні щорічної основної відпустки.

Чи є якийсь нормативно-правовий акт, відповідно до якого головний бухгалтер повинен поставити свою візу?
 
kristinaДата: П`ятниця, 13.01.2012, 20:12 | Повідомлення # 2
Генерал-майор
Група: Администраторы
Повідомлень: 344
Репутація: 100
Статус: Offline
Порядок візування певних видів документів зазначається в інструкції з діловодства установи. Перелік посадових осіб, які повинні завізувати документ, визначає працівник, який створює документ, виходячи з його змісту.

п.86 Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України 30 листопада 2011 р. N 1242:

"Проекти наказів (розпоряджень) з кадрових питань (особового складу) візуються працівником кадрової служби, який створив документ, та його керівником, а також залежно від видів наказів - посадовими особами структурного підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції, бухгалтерської служби, іншими посадовими особами, яких стосується документ."
 
Форум » Кадрове діловодство » Накази з особового складу » Візування кадрових наказів
Сторінка 1 з 11
Пошук: