Оформлення наказу про догану - Форум
Вітаю Вас Гість | RSS Четвер, 23.02.2017, 11:51 Головна | Реєстрація | Вхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Кадрове діловодство » Дисциплінарна відповідальність. Стягнення і заохочення » Оформлення наказу про догану
Оформлення наказу про догану
kristinaДата: Неділя, 27.11.2011, 00:07 | Повідомлення # 1
Генерал-майор
Група: Администраторы
Повідомлень: 344
Репутація: 100
Статус: Offline
Яким повинен бути текст наказу, якщо працівнику оголошено догану?
 
kristinaДата: Неділя, 27.11.2011, 00:14 | Повідомлення # 2
Генерал-майор
Група: Администраторы
Повідомлень: 344
Репутація: 100
Статус: Offline
Догана як захід дисциплінарного стягнення передбачена ст. 147 КЗпП України. Порядок оголошення догани в організаціях, в установах незалежно від форм власності, підпорядкування та сфери діяльності встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку. Вони є внутрішнім нормативним документом, обов'язкова наявність якого пепедбачена ст. 142 КЗпП України.

Під час підготовки та видання наказу про оголошення догани слід враховувати, що він може бути виданий не пізніше одного місяця з дня виявлення проступку (до цього строку не зараховується час відсутності працівника на роботі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебуванням його у відпустці - будь-якій, передбаченій законом) і не пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

Застосування такого виду дисциплінарного стягнення, як догана, здійснюється без погодження з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

Текст наказу може бути таким:

Про порушення
трудової дисципліни

Оголосити догану Коновалову І.І., посада, у зв'язку з неналежним виконанням службових обов'язків (вказати згідно доповідних записок Іванова, Петрова), що є порушенням пункту ___ Правил внутрішнього трудового розпорядку/ розділу ___ Посадової інструкції (ін.).

Підстава:
1. Доповідна записка Іванова І.І.
2. Доповідна записка Петрова І.І.
3. Пояснювальна записка Коновалова І.І.

Начальник :
_____________________
(підпис)

З наказом ознайомлений:
(підпис)

Ще один зразок:

Про оголошення догани
Іванову С.С.

Іванову Сергію Степановичу, провідному фахівцю відділу економічного аналізу, за порушення трудової дисципліни (був відсутній на роботі понад три години підряд без поважних причин) оголосити догану.

Підстави:
1. Доповідна записка начальника відділу економічного аналізу від 12.12.2011
2. Письмове пояснення Іванова С.С.

Директор підпис _______
З наказом ознайомлений ________ Іванов С.С. (13.12.2011)

________________________

Посилання на документ, який порушив працівник, має бути обов’язково. Адже, можливо, те, за що його притягують до відповідальності, взагалі не належить до його обов’язків, або ж працівника під підпис не ознайомлено з документом, пункт чи розділ якого він порушив.

Якщо працівник відмовляється ставити підпис про те, що ознайомився із наказом, в такому випадку складається відповідний Акт. До того ж у Акті можна зазначити, що, наприклад, керівник зачитав наказ вголос у присутності особи, якій оголошується догана. Відмова працівника від ознайомлення із наказом про оголошення догани або від засвідчення цього факту своїм підписом не відміняє чинності дисциплінарного стягнення. Але у разі виникнення спору така відмова має бути доведена.

Слід додати, що працівник повинен бути ознайомлений із наказом протягом трьох днів під підпис (ст. 149 КЗпП). Пропуск цього строку означає, що порушено порядок застосування дисциплінарного стягнення, а отже воно визнається таким, що не має юридичної сили.
 
kristinaДата: Неділя, 27.11.2011, 00:25 | Повідомлення # 3
Генерал-майор
Група: Администраторы
Повідомлень: 344
Репутація: 100
Статус: Offline
Пояснення працівника є обов'язковими. Роз'яснення щодо строку, у який працівник повинен написати пояснювальну записку, щодо того, через який час можна складати акт про відмову надавати пояснення, можна знайти у ст.ст. 148-151 КЗпП України.

При цьому Закон зобов'язує роботодавця зажадати письмових пояснень (ст. 149 КЗпП України), але не зобов'язує їх чекати. Роботодавець пропонує написати пояснення, а працівник або сідає і пише, або відмовляється. Якщо працівник відмовляється, або не дає конкретної відповіді, можна складати акт про те, що працівнику було запропоновано надати пояснення. на практиці акт складається за підписом, як правило, 3 осіб.

В акті слід обов'язково зафіксуєте "реакцію" працівника на пропозицію, тобто вказати, що він відмовився або пообіцяв надати пояснення пізніше, або промовчав, або відповів слідуючим чином. Після цього можна оформлювати стягнення.

Слід зазначити, що без письмового пояснення (акту) догана може бути визнана такою, що не має юридичної сили.
 
kotyДата: П`ятниця, 01.02.2013, 12:48 | Повідомлення # 4
Рядовий
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
Не згоден ПІДСТАВА ДЛЯ ОГОЛОШЕННЯ ДОГАНИ НІ ДОПОВІДНИ ЗАПИСКИ ТА ПОЯСНЕННЯ, А ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОЇ ДІСЦИПЛІНИ. ЦЬОГО ПУНКТУ НЕ ПОВІНО БУТИ У ДАНОМУ НАКАЗІ
 
kristinaДата: Понеділок, 11.02.2013, 19:11 | Повідомлення # 5
Генерал-майор
Група: Администраторы
Повідомлень: 344
Репутація: 100
Статус: Offline
Quote (koty)
ПІДСТАВА ДЛЯ ОГОЛОШЕННЯ ДОГАНИ НІ ДОПОВІДНИ ЗАПИСКИ ТА ПОЯСНЕННЯ, А ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОЇ ДІСЦИПЛІНИ. ЦЬОГО ПУНКТУ НЕ ПОВІНО БУТИ У ДАНОМУ НАКАЗІ


З чим не згодні? У обох прикладах наказів підстава для винесення догани - порушення трудової дисципліни, про що зазначено. А підтвердження цього - пояснення працівника, якому виноситься догана, і доповідні записки
 
інтересДата: Середа, 03.09.2014, 19:08 | Повідомлення # 6
Рядовий
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
Підкажіть будь-ласка якщо це догана з вищого навчального закладу? Чи повинні ознайомити з доганою і в який період? А також чи можна оскаржити цю догану у зв'язку з неправильно вказаним прізьвищем та доданим документом(посненням) якого не існує, і чи можна взагалі не нести відповідальності за даним наказом?
 
Форум » Кадрове діловодство » Дисциплінарна відповідальність. Стягнення і заохочення » Оформлення наказу про догану
Сторінка 1 з 11
Пошук: