Що записати в трудовій, якщо працівник на декретному місці? - Форум
Вітаю Вас Гість | RSS Субота, 21.01.2017, 15:19 Головна | Реєстрація | Вхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Кадрове діловодство » Трудова книжка » Що записати в трудовій, якщо працівник на декретному місці?
Що записати в трудовій, якщо працівник на декретному місці?
kristinaДата: Четвер, 09.02.2012, 11:35 | Повідомлення # 1
Генерал-майор
Група: Администраторы
Повідомлень: 344
Репутація: 100
Статус: Offline
Як у трудовій книжці позначити, що працiвника прийнято на час вiдпустки iншого працiвника для догляду за дитиною?
 
kristinaДата: Четвер, 09.02.2012, 11:39 | Повідомлення # 2
Генерал-майор
Група: Администраторы
Повідомлень: 344
Репутація: 100
Статус: Offline
Порядок внесення записiв до трудових книжок визначено Інструкцiєю про порядок ведення трудових книжок працiвникiв, затвердженої наказом Мiнпрацi, Мiн’юсту, Мiнсоцзахисту України вiд 29.07.1993 № 58.

Вiдповiдно до п. 2.14 вищезазначеної інструкцiї у графi 3 роздiлу «Вiдомостi про роботу» трудової книжки як заголовок пишеться повне найменування пiдприємства, а пiд заголовком у графi 1 ставиться порядковий номер запису, що вноситься, у графi 2 зазначається дата прийняття на роботу, а у графi 3 пишеться: «Прийнято або призначено до такого-то цеху, вiддiлу, пiдроздiлу, на дiльницю, виробництво iз зазначенням їх конкретного найменування, а також роботи, професiї або посади i присвоєного розряду».

Отже, Інструкцiєю про порядок ведення трудових книжок не передбачено зазначення у трудовiй книжцi iнших умов трудового договору (тривалiсть робочого часу, графiк роботи, умови оплати працi, наявнiсть/вiдсутнiсть повної матерiальної вiдповiдальностi тощо) та умов прийняття на роботу (за строковим трудовим договором, за контрактом, наявнiсть/вiдсутнiсть випробувального термiну тощо). Таким чином, у разi прийняття особи на роботу за строковим трудовим договором на час вiдпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку у трудовiй книжцi зазначається лише найменування посади (професiї) та структурного пiдроздiлу.

В останнiй день строку трудового договору на пiдставi наказу до трудової книжки працiвника слiд внести запис: «Звiльнено у зв’язку iз закiнченням строку трудового договору, п. 2 ст. 36 КЗпП України». Цей запис вкаже на те, що робота носила строковий характер.
 
Форум » Кадрове діловодство » Трудова книжка » Що записати в трудовій, якщо працівник на декретному місці?
Сторінка 1 з 11
Пошук: